fbpx

Projektowanie wnętrz i aranżacja przestrzeni hotelowych do duże wyzwanie. Muszą one być nie tylko bardzo estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Schludny oraz praktyczny design muszą odpowiadać na potrzeby wszystkich gości, zapewniając im najwyższy komfort. Aranżowanie takiego wnętrza wymaga umiejętności, dlatego warto zaufać profesjonalistom z dużym doświadczeniem.

Projektowanie hoteli – co jest najważniejsze?

Decydując się na zaprojektowanie wnętrza hotelowego, należy wziąć pod uwagę wiele różnych elementów, które wpływają na jego wygląd, a także samopoczucie wszystkich jego klientów. Jedną z podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać, jest zachowanie spójności stylistycznej. Nadaje to miejscu elegancji, luksusu i sprawia, że goście dobrze czują się w jego wnętrzu. Warto zadbać o symetrię – uporządkowanie przestrzeni ma pozytywny wpływ na całość. Wydaje się, jakby hotel był pełen harmonii i niezwykłego spokoju. Spójność powinna dotyczyć tego, jakie meble, kolorystykę, materiały oraz wzory wybieramy. Bardzo ważna jest także funkcjonalność – goście muszą czuć się dobrze i nic nie powinno ich przytłaczać. Wszystko powinno być przemyślane oraz musi odpowiadać misji samego miejsca.

Aranżowanie poszczególnych części hotelowych

Projektując wnętrze hotelu, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego architekta wnętrz. Biuro projektowe nie tylko doradzi w tym, jakie pomysły się sprawdzą i przypadną do gustu klientów. Ponadto zaoferuje najkorzystniejsze rozwiązanie, dzięki któremu hotel będzie wyglądać nie tylko stylowo, ale również bardzo modnie. Aranżując go, najczęściej zwraca się szczególną uwagę na kilka jego części:
• Recepcja
• Pokoje
• Ciągi komunikacyjne
• Strefa hotelowa

Projektowanie pokojów hotelowych

Aranżacja wnętrz pokojów w hotelu jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie tam goście spędzają najwięcej czasu. Muszą one swoim wyglądem oraz funkcjonalnością przypominać domowe pomieszczenie mieszkalne. Mówią o tym różnorodne przepisy, a także kwestie estetyczne, wizerunkowe oraz praktyczne. Wsparcie doświadczonego architekta wnętrz będzie w tym przypadku bardziej niż wskazane.