fbpx

Mniej znaczy więcej – wydawać by się mogło, że ten motyw jest niemożliwy do wykonania. Jednak minimalizm zdobywa coraz więcej zwolenników, którzy pragną wybierać do swojego wnętrza to co proste, funkcjonalne, a przy tym nadal estetyczne. Zastosuj takie rozwiązania, jakie nadadzą Twojemu mieszkaniu elegancji i sprawią, że będzie ono nadal niezwykle przytulne.

Minimalizm w dodatkach do wnętrza

To, co najczęściej kojarzy się wszystkim z minimalizmem, to rezygnacja z dodatków do wnętrza. Jednak nie do końca o to w tym chodzi. Jeśli pragniemy urządzić mieszkanie zgodnie ze stylem minimalistycznym, musimy porzucić zbędne bibeloty. Posiadasz wiele figurek, ramek ze zdjęciami, pamiątek z wakacji? Nie będą one pasowały do nowoczesnego wnętrza. Nie oznacza to jednak, że nie możesz udekorować go w żaden sposób. Jednak dodatki muszą być dobrane w taki sposób, aby nie zakłócały one porządku przestrzeni. Świetną i minimalistyczną dekoracją stają się zjawiskowe lampy, które pełnią funkcję estetyczną i użytkową. Dodatkowo grafiki, plakaty czy rośliny. Projektowanie wnętrz bywa w tym przypadku wyzwaniem, ale za to niezwykle pasjonującym!

Proste formy o zjawiskowym designie

Minimalizm nie lubi krzykliwych i zróżnicowanych kształtów, które kojarzą się z barokiem czy bliższą nam awangardą. Dlatego też przestrzeń odgrywa dużą rolę, a otwarte wnętrza idealnie pasują do tego stylu. Bez problemu możesz łączyć różne formy – tutaj nic Cię nie ogranicza. Pamiętaj jednak o tym, aby były one raczej niezbyt skomplikowane. Wybieraj surowe konstrukcje bez bogatych ornamentów. Doświadczony architekt z biura architektonicznego pomoże Ci w skompletowaniu mebli oraz dodatków idealnie wpasowujących się w myśl minimalizmu.

Mniej kolorów, więcej harmonii

Innym równie ważnym elementem wnętrz jest doskonale dobrana kolorystyka. Zwolennicy minimalizmu stawiają na szlachetne barwy, jakie dodadzą pomieszczeniom wyłącznie elegancji. Styl ten powstał w oparciu o dwa podstawowe kolory – biel oraz czerń. Jednak nie oznacza to, że nie możesz wybrać innego spoza tej palety. Śmiało postaw na ciepły beż czy neutralną szarość, jakie również zrobią niesamowite wrażenie.