fbpx

Aby dom czy mieszkanie było nie tylko pięknie urządzone, ale też prawdziwie funkcjonalne, podstawą jest jego właściwe zaplanowanie. Najlepiej zaś kiedy na samym początku, zaprojektowanie wnętrz zleci się profesjonaliście, to znaczy architektowi. Jest to osoba, która weźmie pod uwagę specyfikę powierzchni oraz oczekiwania i możliwości mieszkańców.

Projektowanie domu i mieszkania

Taki projekt, który wykona architekt wnętrz) może zostać zamówiony stacjonarnie – to znaczy w biurze projektowym. Da się go jednak zamówić także przez Internet. Jest to taka sama usługa, a różnica polega jedynie na samodzielnym przekazaniu architektowi wymiarów wnętrza. Może się to odbyć w formie odręcznego rysunku albo rzutu budowlanego (wysyłanych np. przez e-mail).

Jednak w obydwu przypadkach właściciel domu/mieszkania przekazuje również swoje wytyczne, a także potrzeby i preferencje dotyczące określonych rozwiązań (np. użyteczności konkretnych pomieszczeń). Na tej właśnie podstawie przygotowany zostaje projekt wnętrz.

Takie rozwiązanie jest korzystne z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że pozwala na oszczędzenie czasu (jaki poświęciłoby się na poszukiwanie inspiracji i tworzenie aranżacji) oraz pieniędzy (jakie zapłaciłoby się za ewentualne błędy funkcjonalne i niezbyt trafione pomysły).

Aranżacja wnętrz

Ta wykonana przez profesjonalistę sprawi, że już na samym początku otrzyma się wizualizację projektu, ale też wykaz potrzebnych materiałów, a także listę zakupów. Ułatwia to wszystkie działania i zmniejsza kłopotliwość urządzania mieszkania. Staje się to procesem sprawnym i nie zajmującym tyle czasu niż samodzielne działania.

Kluczem do sukcesu będzie również to, że architekt wnętrz zaplanuje właściwy układ funkcjonalny każdego z pomieszczeń. Wszystko musi też ze sobą odpowiednio współgrać: meble, dodatki oraz kolorystyka. Projektowanie wnętrz nie musi być więc problematycznym i czasochłonnym zadaniem dla amatorów.

Swoje pomysły i potrzeby można przedstawić profesjonalistom, a ci sprawią, że szybko i łatwo domowe wnętrza staną się piękne, ale też użyteczne. Co ważne, jest to sposób na mieszkania zupełnie nowe, ale też na udoskonalenie i metamorfozę obecnego miejsca zamieszkania.