fbpx

Projektowanie wnętrz w ostatnim czasie przeżywa swój renesans. Z roku na rok trendy znacznie się zmieniają, co skutkuje powstaniem takich nurtów, jak na przykład aranżacje ekologiczne. Jak urządzić salon, by mógł on służyć Ci przez kolejne lata?

Skup się na innowacyjnych rozwiązaniach

Z roku na rok na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania łączące w sobie funkcjonalność i estetykę. Energooszczędne sprzęty AGD i RTV, meble kryjące dodatkowe funkcje czy dekoracje wykonane z tworzyw po recyklingu coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wiele z nich pozwala na dobre zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, co ma ogromne znaczenie w przypadku salonów znajdujących się w mieszkaniach.

Postaw na jakość

W ostatnim czasie przestaliśmy wybierać tanie rozwiązania niskiej jakości, a zaczęliśmy stawiać na nieco trwalsze opcje. Obecnie w cenie są aranżacje salonów bazujące na prawdziwym drewnie i materiałach ekologicznych. Doskonałym przykładem takich wnętrz jest styl rustykalny, ekologiczny, a często również skandynawski.

Salon w stylu nowoczesnym

Niezwykle popularnym sposobem aranżacji salonów jest styl nowoczesny. W jego przypadku stawia się na minimalizm, proste formy oraz uniwersalne kolory. Nowoczesne meble czy dekoracje wchodzą w skład asortymentu niemal każdego sklepu z wyposażeniem wnętrz, dlatego bez problemu znajdziesz coś dla siebie.

Powrót tradycyjnych rozwiązań

Tradycyjne rozwiązania nie są złe. W XXI wieku powracają one w odświeżonej, innowacyjnej postaci. Boazeria kojarzona z kiczem obecnie może stanowić ciekawy dodatek do salonu urządzonego w konkretnym stylu. Na szczególną uwagę zasługują także wnętrza rustykalne, bazujące na naturalnym drewnie i klasycznych dodatkach tworzących przytulny klimat.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Nawet jeśli wiesz, jak powinien wyglądać Twój wymarzony salon, często dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług architekta wnętrz. Taka osoba orientuje się w aktualnych trendach i posiada wiedzę, dzięki której pomoże Ci stworzyć funkcjonalną, a zarazem estetyczną aranżację salonu na miarę XXI wieku.